Проектът е приключен.
След няколко успешно реализирани проекта екипът на фондация “Кожа – платформа за психично здраве” има желания да подпомогне псичхичноздравната грижа в страната в сътрудничество с тези, които я осъществяват. Избрахме три направления, в които вярваме, че има смисъл да се инвестира и каним всички заинтересовани да се свържат с нас. Поканата ще остане отворена в продължение на два месеца, с краен срок 31 октомври 2021г. В края на този период, след внимателен подбор на кандидатурите, ще стартираме кампания за набиране на средства за тяхното осъществяване.
Меки стаи в психиатрични болници
След успешна кампания за изграждането на мека стая в ДПБ Ловеч Фондация “Кожа – платформа за психично здраве” има желанието и амбицията да подпомогне и други психиатрични болници в мисленето за пациентите и екипите им по хуманен и обгрижващ начин. Всички психиатрични заведения са поканени да заявят желание за изграждане на мека стая. Предимство имат Държавните психиатрични болници. Моля, заявете интерес с имейл на irina@koja-bg.org Ние ще се свържем с Вас за първоначален онлайн разговор.
Меката стая представлява съвременна версия на пространство за изолация, което е обзаведено с тапицирани повърхности и е звуково изолирано. Тя цели удържане в момент на липса на контрол на пациента над своя ум, тяло и поведение. Меката стая позволява пациентите, изведени в изолация за определеното от закона време, да бъдат обгрижвани и наблюдавани, без риск да се наранят и без да бъдат задължително обездвижвани. Меката стая помага на екипа на болницата да преживее себе си през загриженост, а не през контрол над пациента.
Групова супервизия на екип от психиатрична болница с психиатър
Фондация “Кожа – платформа за психично здраве” предлага на поеме фондонабирането за и осигуряването на груповата супервизия на екип в българска психиатрична болница в рамките на една година (с възможност за продължаване) след заявка на irina@koja-bg.org и среща с екипа на болницата.
Супервизията е професионална практика, която цели подпомагането на професионалните компетентности на супервизирания екип от страна на утвърден професионалист, който мониторира и насочва работата на екипа. Резултатът от това сътрудничество са по-успешни интервенции с пациента, постигнати след обсъждане на случаи и изграждане на клинични хипотези. Честотата на провеждане на сервизите е минимум веднъж месечно, според нуждите на екипа. Една група за супервизия може да включва между 3 и 8 души. При по-голям брой участници групата се разделя на по-малки групи.
Лична терапия/анализа в рамките на една година за специализант по психиатрия в българско учебно заведение
Фондация „Кожа – платформа за психично здраве“ иска да осигури индивидуална терапевтична/аналитична работа на специализант по психиатрия в българско учебно заведение в рамките на една година, с честота на сесиите минимум веднъж в седмицата. Желаещите могат да направят своята заявка, като изпратят CV и мотивационно писмо на irina@koja-bg.org. Одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервю.
Формирането на ума в терапевтична/аналитична рамка е начин за развиване на дълбинно мислене и зрели вътрешни представи за себе си и другите. Личната аналитична работа осигурява достъп до прозрения за най-ранните отношения със значими хора и ефектите им върху психичния живот на човека. Възможността да се правят връзки през времето и да се изследват свързаните с тях преживявания в поверителната среда на аналитичната ситуация подпомага дълбинното разбиране за функционирането на ума. В професионален план две важни, но не единствени, предимства на дълбинното и артикулирано разбиране за себе си и другите, са превенцията на професионалното прегаряне и разбирането за психичната болест във връзка с несъзнавани психични процеси. Вярваме, че това е инструмент, който може да разшири и обогати професионалните умения на психиатъра и искаме да насърчим използването му в медицинската практика.